Localisation : Varna
Registration date : 25.10.2006

ESWC Empty
ПисанеЗаглавие: ESWC   ESWC Icon_minitime11th Април 2007, 16:59

ESWC, или Световната купа по електронни спортове, е най–големият спортен проект на 21–ви век в областта на електронния спорт. Идеята е да съберат на едно място най–елитните играчи по електронен спорт от цял свят и да се направи състезание, което да е извор на забава за всички – участници, публика и медии.
На този етап ESWC обхваща над 50 страни, сред които е и България. Всяка от тези страни организира локални квалификационни турнири в периода от Януари до Юни и национален финал. Победителите от него заминават за Франция, където взимат участие в световния гранд-финал.
Всяка година ESWC се наблюдава от над 30 000 души на живо. Милиони други го следят чрез медиите и интернет. Миналата година, на финалите в Париж, 750 играчи се конкурираха за награден фонд от 400 000 долара.
През 2006-та година в България за първи път бяха проведени квалификации, за излъчване на национален отбор, който участва на финала във френската столица. Общо 15 състезатели представиха България, като в една от дисциплините родните геймърите се класираха на четвърто място!
Ние от Мрежата ще следим отблизо развитието на тазгодишното издание на ESWC-България. Ще ви предоставяме информация относно наближаващи дати или промени в хода на квалификациите, както и резултати и класирания.